Надал започна мисията си за 12-та титла в Париж с уверена победа

от в 16:38 на 27.05.2019
Рафаел Надал започна пътя към 12-тата титла в Париж с категорична победа! Испанецът показа класата си и след 6:2 6:1 6:3 елиминира немския квалификант - Яник Ханфман, за малко под два часа игра.

Рафа безпроблемно контролираше цялата среща и взимайки всички по-дълги разигравания той демонстрира защо е считан за ,,Краля на клея”.

Яник със сигурност може да съжалява, че не успя да започне мача по мечтан начин; германецът имаше четири шанса да започне двубоя с пробив, но все пак след близо 10-минутна битка Рафа откри сметката си. Оттам нататък повече бляскави моменти за 180-тия в света германец рядко виждахме, а до края на сета той едва се добра до два гейма в своя актив.

Във втората част Надал не срещна подобни проблеми в началото и ударно дръпна с 4:0 гейма, като този път ,,Матадора” отпусна само един гейм на своя опонент, доближавайки се на сет от победата.

В третия сет Рафа фиксира нов ранен пробив на сметката си, като оттогава нататък Ханфман започна да печели редовно подаванията си, удължавайки продължителността на този двубой. За негово съжаление обаче вторият поставен не даде на съперника си дори да си помечтае за рибрейк, а при 5:3 Надал се поздрави с нов пробив, с което категоричната му победа бе факт.