Най-лошите новини: Музети потвърди, че ще отсъства дълго след станалото срещу Джокович
Лоренцо Музети потвърди, че претърпяната контузия срещу Новак Джокович е много сериозна и ще отсъства за дълго време от кортовете. Италианецът водеше с 2:0 сета на 10-кратния шампион и изглеждаше така сякаш няма какво да го спре, но точно тогава съдбата му отне шансовете да мечтае за триумф на Откритото първенство на Австралия, сблъсквайки го с непреодолимо сериозен проблем в областта на дясното бедро.
"Усетих го още в началото на втория сет. Усетих, че се случва нещоо странно с десния ми крак. Продължих да се съпротивлявам за известно време, защото играта ми вървеше наистина много добре, но болката се усилваше с всяка една изминала минута, докато стана просто нетърпимо. Накрая взех медицински таймаут, но нямаше никакво подобрение, а дори напротив - болката беше по-ужасна и отпреди.
Това е най-тежкият момент в кариерата ми. Никога не съм си представял, че ще трябва да се откаже в 1/4-финален двубой от Големия шлем, водейки с 2:0 сета срещу Новак Джокович. В момента ме боли изключително много от това, че трябваше да се откажа, но знам, е взех правилното решение. Проблемната зона беше твърде високо, за да можем да поставим превръзка.
Истината е, че познавам много добре тялото си и съм абсолютно сигурен, че съм скъсал мускул, така че вероятно няма да се виждаме на турнирите за известен период от време" - призна съкрушеният световен №5 по време на своята пресконференция.
Виж още:
▶ "Нямаш уважение": Джокович унищожи словесно журналист, който го постави под Синер и Алкарас
▶ Преди дуела със Синер: Букмейкърите се отнесоха с Джокович като анонимен квалификант
▶ Мускетарски жест: Джокович предаде спечелена точка, която щеше да му коства мача (видео)
▶ Джокович: Музети беше много по-добър от мен; вече трябваше да пътувам към вкъщи