Най-после: Циципас сложи край на кошмарната си серия срещу Оже-Алиасим

от в 09:49 на 09.10.2019

Стефанос Циципас сложи край на кошмарната си серия от три загуби срещу канадеца Феликс Оже-Алиасим и го победи след 7:6(3), 7:6(3) в много оспорвана битка от 1/16-финалите на силния "Мастърс" в Шанхай.

До момента гръцкият тенисист сякаш имаше комплекс от канадеца, след като е губил доста пъти от него и при юношите, и в крайна сметка бе загубил от него във всяка една от срещите им до момента.

В първия сет Цици проби в четвъртия гейм, но Феликс върна пробива веднага. До края на частта нямаше повече пробиви и се стигна до тайбрек в който гръцкият тенисист спечели след 7:3 в своя полза.

Във втория сет нямаше изобщо пробиви и отново се стигна до тайбрек, а резултатът от него бе същият - 7:3 в полза на Циципас.

В следващия кръг той ще се изправи срещу поляка Хуберт Хурач, който елиминира Гаел Монфис.

Най-после: Циципас сложи край на кошмарната си серия срещу Оже-Алиасим Калоян Пламенов
стефанос циципас | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в шанхай | феликс оже-алиасим