от в 10:55 на 02.07.2024

Един от най-добрите мачболи, които някога сте виждали - по този начин категорично можем да определим начина, по който Лойд Харис завърши обрата си от 0:2 сета срещу Алекс Микелсен, триумфирайки в супер тайбрека на решителната част - 3:6 4:6 7:6(5) 6:2 7:6(8) за 3 часа и 31 минути. Южноафриканецът изоставаше през целия мач и дори самият той трябваше да отразява точка за спечелването на двубоя пред своя съперник, но не се отказа и записа четвъртата си поредна победа на Уимбълдън, която му донесе класиране за втория кръг, където го очаква среща с един измежду Бен Шелтън и Матия Белучи.

Южноафриканският квалификант със сигурност ще си спомня цял живот последното разиграване от вчерашния си двубой, след като в един момент се беше озовал на земята, само че се изправи навреме и демонстрира феноменален демераж, за да отрази поредицата от удари по ъглите на своя съперник, а накрая намери сили за още един спринт към мрежата и можеше да падне на корта, отдавайки се на емоциите от триумфа, след като сложи точка на спора с акробатично изпълнено воле.

Най-добрият мачбол, който някога сте виждали: Харис сложи ефектен край на 5-сетова епика Калоян Соколов