Най-голямата победа за сезона: Кузманов срази бивш член на топ 50 и двукратен ATP финалист!
Димитър Кузманов (световен номер 376) записа най-голямата си победа от началото на сезона и се класира за първия си 1/4-финал на ниво Чаланджър през 2025-та. Третата ни ракета имаше тежката задача да се изправи срещу опитния Ричардас Беранкис, който е бивш член на топ 50, има два изиграни ATP финала, четири достигания до 3-тия кръг на турнири от Шлема и два успеха над представители на топ 10.
Всичко това обача нямаше никакво значение през днешния ден, защото Кузманов тотално надигра именития си съперник и с лекота продължи към финалната осмица на надпреварата на твърди кортове в гръцкия град Херсонисос - 7:5 6:4 за 1 час и 55 минути игрово време. Добрите новини за Мико не приключват дотук, защото той се доближава максимално до завръщане сред първите 350, а в следващия кръг го очаква битка с тенисист извън топ 500 на света - Стъюрт Паркър (световен номер 562).
Българинът влезе отлично в мача, печелейки 8 от първите 9 точки, но неговият съперник бързо отвърна на удара и изравни за 2:2. Кузманов обаче продължи да има далеч повече шансове на ретур и дочака своя шанс на ретур при 6:5 в своя полза, за да затвори сета с нулев брейк.
Бившият номер 50 даде заявка за направата на обрат, след като се откъсн напред с 3:1 във втората част, само че нашият сънародник взе следващите 4 гейма и получи шанс да сервира за мача. Тогава ръката на Мико трепна и по-високоранкираният играч беше само на точка от това да изравни за 5:5, но родният ни представител се мобилизира, за да сложи точка на спора с общо 4-тия си пробив в хода на срещата.
Виж още:
▶ Купа "Дейвис": 2-кратен шампион от Шлема и бивш №37 идват това лято в България! (жребий)
▶ Индиън Уелс: Виктория Томова излиза в опит да надвие отново шампионката от Гуанджоу (програма)
▶ "Готов съм да те лежа в затвора": Шампионът от Лил получи смъртни заплахи преди мача си
▶ Най-забавната компания в тениса: Арина Сабаленка се спря на Григор Димитров