Непримирим Мъри не успя да обърне Баутиста Агут от 0:2

от в 14:07 на 14.01.2019
Анди Мъри днес напомни за себе си, опитвайки се да направи знаменит обрат срещу Роберто Баутиста Агут, който надделя след 6:4 6:4 6:7(5) 6:7(4) 6:2. Шотландецът изигра може би последния мач в кариерата си, което просто не му позволи да се предаде при пасива от два сета. Анди получаваше безвъзмездната подкрепа на публиката през целия мач, която го аплодира сърцато преди началото на последния му сервис гейм, и демонстрира характер на боец; това, с което ще бъде запомнен. Макар и Агут да започна ударно мача, впоследствие цялата ситуация може би оказа влияние върху испанеца, а Мъри, със своите маркови тактически приоми, успяваше да разколебава играта на противника все повече и повече в третия и четвъртия сет. В петата част обаче британецът просто не издържа физически, което не му позволи да завърши впечатляващия обрат. Във втори кръг Баутиста Агут ще се изправи срещу Джон Милман, отстранил Федерико Делбонис след 6:3 3:6 7:6(3) 6:2.

Резултат с изображение за roberto bautista agut australian open 2019В първия сет двамата нямаха особени затруднения в сервис геймовете си до 4:4, когато Мъри изигра слаб такъв. Испанецът след това не трепна и поведе с 6:4. Във втората част Анди бе пробит още при 2:2, а после пропусна и две възможности за рибрейк, като в крайна сметка резултатът и във втория сет показваше 6:4. Двамата си размениха по пробив в началото на третата част, а при 5:4 за Мъри Агут отрази сетбол. Това обаче не му помогна да спечели сета, като в тайбрека испанецът се оказа от губещата страна след 5:7 точки. В четвъртия сет двамата печелеха подаванията си безметежно, за да се стигне до втори тайбрек в срещата. И в него британецът имаше преимущество, като тенисистите размениха полетата при 5:1, а скоро Мъри си издейства пет поредни сетбола. Испанецът заличи първите три, но след сервис уинър Мъри изравни сетовете. Петият сет започна с лесен гейм за Мъри, който впоследствие достигна до 0:30 в подаването на Агут. Испанецът обаче се измъкна, а впоследствие достигна и до две възможности за пробив, реализирайки втората. Последва още един брейк, при това след като Мъри бе повел с 30:0 в подаването си. Скоро резултатът сочеше 5:1 за 22-рия поставен, който достигна до мачбол още в следващия гейм. Той обаче бе спасен след феноменално разиграване и печелившо стоп воле на Мъри, който в крайна сметка се пребори за гейма си. Шотландецът обаче само отложи неизбежното, след като Агут взе следващото си подаване на нула, а с това и мача.

Непримирим Мъри не успя да обърне Баутиста Агут от 0:2 В