от в 19:19 на 25.02.2022

Андриан Андреев се завърна обратно на корта с победа на ITF турнира в Анталия след повече от месец отсъствие, надделявайки трудно над световния номер 1254 Тайо Яманака по-рано днес. Така родният ни представител трябваше да излезе още веднъж на корта в рамките на деня, но за съжаление не успя да се поздрави с втора последователна победа и беше надигран от испанеца Пол Мартин Тифон с 6:2 6:2.

Тифон, който за разлика от Андреев бе изиграл първия си мач преди три дена, започна с повече самочувствие и реализира пробив още в началните мигове на откриващата част. Това даде допълнителна увереност на 22-годишния испанец и той изцяло притежаваше инициатива, докато умореният Андреев не успя с нищо да затрудни своя съперник и скоро частта отиде на името на 418-ия в света.

Третата ни ракета показа проблясъци в началото на втория сет и пречупи противниковото подаване още с неговото начало, но до края Ади не успя да направи необходимото, за да увеличи аванса си. Четири безответни гейма в полза на Тифон го изведоха на комфортна позиция в резултата, а до края испанецът не срещна трудности по пътя си към финализиране на крайната победа.

Няма да има двойна радост днес: Андреев спечели едва 4 гейма и напусна турнира в Анталия Владислав Риждов
адриан андреев | анталия | бг тенис | итф | обзор | пол мартин тифон | тенис турнир в анталия | фючърс