Нишикори и Куери с комфортни победи в последователни сетове

от в 16:06 на 06.07.2019
Кей Нишикори се класира за осминафиналите на тазгодишния Уимбълдън след комфортна победа в последователни сетове над Стийв Джонсън след крайното 6:4 6:3 6:2 след един час и 50 минути тенис. На осминафинал японецът ще се изправи срещу Ян-Ленард Щруф или Михаил Кукушкин.

Джонсън бе по-активният играч в началото на срещата, като американецът започна вихрено, повеждайки с 3:0. Тогава обаче последва рязък спад в представянето му, който му коства загубата на пет поредни гейма. Нишикори дори имаше възможността да приключи откриващия сет на ретур, само че японецът не се възползва от сетбола си. Все пак при 5:4 прошка за Джонсън нямаше и така Кей поведе в отделните части.

Седмият в света затвърди надмощието си във втория сет, докато американецът все повече се изчерпваше откъм идеи как да противодейства на своя съперник. След два пробива на сметката на Нишикори и този сет отиде в негова полза, а след още половин час и нов сет за японеца осмият поставен премина напред в Лондон.

Сам Куери също реализира трисетова, макар и не толкова рутинна, победа днес. Сам трябваше да премине през два тайбрека, преди да отстрани Джон Милман от Уимбълдън след 7:6(3) 7:6(8) 6:3 за един час и 53 минути игра. В следващата фаза на турнира Куери ще срещне Фабио Фонини или Тенис Сандгрен.

Милман започна по-добре двубоя, пробивайки рано за 3:1, само че австралиецът остана неприятно сюрпризиран, тъй като опонентът му моментално повиши нивото си, за да осъществи рибрейк. Оттогава двамата тенисисти вървяха гейм за гейм до тайбрека, където Куери бе значително по-увереният състезател, повеждайки с 5:1 точки при смяната на полетата. Впоследствие двамата спечелиха по още две разигравания, което означаваше. че първият сет отива на сметката на американеца.

Втората част бе значително по-оспорвана, като тенисистите неведнъж блесваха с прекрасни отигравания. До пробиви този път не се стигна, а дългият гейм този път бе далеч по-непридвидим. Макар че отново Куери поведе от рано, скоро Милман се завърна в резултата, като австралиецът дори поведе с 6:5 точки. Сетболът му обаче бе заличен от Куери, като скоро последва и още един такъв, но американецът отново демонстрира железни нерви и се справи с опасността. Именно Сам пък триумфира и в този тайбрек при втората си възможност за неговото спечелване.

В третия сет нещата бяха доста по-лесни за Куери, който от 2:3 спечели четири поредни гейма, гарантирайки си трисетов успех в този мач.