Нишикори не даде шансове на Шарди и е на финал в Бризбейн (видео)

от в 08:23 на 05.01.2019

Кей Нишикори се класира за финала на турнира в Бризбейн, след като победи в първия 1/2-финален мач от надпреварата Жереми Шарди след 6:2, 6:2 за час и седем минути игра.

По този начин японецът за втори път в своята кариера ще играе за трофея в надпреварата, след като преди две години загуби финала срещу Григор Димитров. В спор за титлата той ще се изправи срещу победителя от мача между Жо-Вилфред Цонга и Данил Медведев, които играят по-късно днес.

Намиращият се на деветото място в света тенисист няма спечелена титла от 2016 година насам и при успех в утрешния финален мач ще прекъсне тази дълга серия.

Мачът между него и Шарди се разви изключително благоприятно за азиатеца и той победи своя противник с лекота, след като регистрира по два пробива във всеки един от двата сета. В първия сет Нишикори проби в петия и седмия гейм, а във втория сет стигна отново до пробиви в същите геймове и така взе успеха.

Нишикори не даде шансове на Шарди и е на финал в Бризбейн (видео) Калоян Пламенов