Нишикори с нов феноменален обрат от 0:2! Чака го нов мач срещу Джокович

от в 16:05 на 21.01.2019
Кей Нишикори спечели нов драматичен 5-сетов мач, правейки обрат от 0:2 сета срещу коравия испанец Пабло Кареньо Буста за крайното 6:7(8) 4:6 7:6(4) 6:4 7:6(8). Срещата продължи малко над 5 часа, което прави мача най-дългия на турнира до момента. Японецът прави втори обрат от 0:2 сета в рамките на тазгодишната надпревара, както и печели трети 5-сетов мач. На четвъртфинал той ще се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович, като двамата са се срещали на същата фаза в Мелбърн преди 3 години, когато сърбинът надигра Нишикори категорично с 3:0 сета.

Мачът започна добре и за двамата. След това последваха четири последователни пробива, а чак при 3:3 Буста успя да вземе своето подаване. Нишикори отговори с бърз гейм, а до 6:6 нямаше повече пробиви. В тайбрека до 2:3 двамата си бяха разменили по един минипробив. Буста поведе с нов минибрейк за 5:4, но японецът веднага го върна. Все пак Буста стигна до сетпойнт на свой сервис при 7:6, но Нишикори отново се върна. Този сценарий се повтори отново за 8:8. Все пак четвъртият сетбол бе реализиран и така испанецът поведе с 1:0 в сетовете.

Вторият сет започна по-добре за Кареньо и той реализира ранен пробив, който в крайна сметка му осигури аванс от 2:0 сета.

При 2:2 в третата част Буста стигна до нов пробив и така се доближаваше до победата. Въпреки че водеше 40:15, той загуби следващото си подаване и така допусна Нишикори да изравни резултата до 3:3. Следващите шест гейма бяха без пробиви и така се стигна до втори тайбрек. Там Пабло направи по-доброто начало с ранен минибрейк, но Нишикори веднага му го върна за 1:1. Буста все пак поведе 2:1, но, губейки следващите 4 точки, даде комфортен аванс на японеца. Нишикори се възползва и не изпусна възможността да затвори сета със 7:4 в тайбрека.

Четвъртият сет започна с два гейма за Кей, но Буста отговори със спечелването на следващите два. Нишикори отново проби, но този път не изпусна аванса си и с три свои сервис гейма на нула затвори тази част в своя полза.

Решаващата част започна с гейм за Буста, а Кей отговори със свое бързо взето подаване. Нишикори дори проби за 2:1 и запази аванса си чак до 5:4. Там Кареньо проби и дори, затвърждавайки пробива, поведе с 6:5. Нишикори все пак съумя да вземе подаването си и влезе в дълъг тайбрек, където вече нищо не беше ясно. Там всички фенове на испанеца може да съжаляват много, защото той на два пъти поведе с минипробиви и дори стигна до 8:5 в своя полза, но пет последователни точки за японеца го пратиха на 1/4-финалите и оставиха Буста силно разочарован.

Нишикори с нов феноменален обрат от 0:2! Чака го нов мач срещу Джокович В