Нишиока успя да обърне Умбер и е първият финалист в Делрей Бийч

от в 09:31 на 23.02.2020

Японецът Йошихито Нишиока е първият финалист на турнира от ATP 250 в Делрей Бийч, след като надделя в полуфиналите над французина Юго Умбер след 1:6, 6:4, 6:0.

Срещата между двамата състезатели продължи час и 42 минути, а азиатецът показа страхотен характер.

Той ще спори за трофея срещу победителя от другия 1/2-финален сблъсък между Милош Раонич и Рейли Опелка.

В първия сет Умбер започна ударно и след пробиви във втория и четвъртия гейм взе с лекота частта. Във втория сет обаче двамата бяха равностойни и с решителен пробив в десетия гейм Нишиока прати мача в трети сет.

В третия и решителен сет японецът бе във вихъра си и след пробиви във втория, четвъртия и шестия гейм стигна до крайния успех.