от в 13:06 на 04.10.2020

Италианката Мартина Тревизан продължава да пише история на "Ролан Гарос", след като се класира за 1/4-финалите на турнира, след победа над осмата ракета в света Кики Бертенс със 6:4, 6:4.

Преди мача 27-годишната тенисистка бе определяна за абсолютна аутсайдерка, но въпреки това показа, че се намира в отлична форма и се справи с нидерландката.

За първи път в своята кариера тя достига толкова далече в турнир от "Шлема" и при всички положения ще регистрира рекордно класиране в ранглистата при жените след края на турнира.

Тревизан е 159-а в световната ранглиста и започна участието си от квалификациите.

В първия сет тя започна ударно и поведе с 5:1 гейма след два пробива - в четвъртия и шестия гейм, но нейната противничка върна и двата пробива.

При 5:4 обаче Мартина проби решително и спечели сета.

Във втория сет тя започна отлично и бързо поведе с 3:0 след пробив във втория гейм. Нейната противничка обаче успя да върне пробива и да изравни геймовете.

Тревизан проби за 5:3 и сервираше за мача. Бертенс върна пробива, но след това италианката проби решително и спечели самия сет, както и мача.

Нова "бомба" в Париж: Тревизaн се справи и с Бертенс и продължава да пише история Калоян Пламенов