Нова изненада! И Кенин напусна надпреварата в Ню Йорк

от в 03:52 на 24.08.2020
Максим Енчев
Втората поставена в турнира София Кенин направи фалстарт на турнира още в първия си мач, като бе отстранена драматично от французойката Ализе Корне с 6-1 7-6.

На старта на мача тя загуби първите пет гейма. Последва дълъг седми такъв, с който французойката затвори първия сет.

Във втората част двете си размениха по един пробив, преди Корне отново да поеме нещата в свои ръце. Тя изпусна два мачбола при 5:2 и 40:15, а американката успя да върне и двата пробива, за да изравни резултата при 5:5. Стигна се до тайбрек, в който Корне успя да овладее нервното напрежение и го спечели, с което и елиминира втората поставена в турнира.

Съперничката на Корне ще стане ясна след сблъсъка между Азаренка и Гарсия. Мачът ще започне не преди 22:00 часа на корт №10 и предшества срещата между първата ни ракета Григор Димитров и унгарецът Мартон Фучович.