Новак Джокович надделя над Крюгер и се класира за втори кръг

от в 12:28 на 15.01.2019
6-3 6-2 6-2 - Новак Джокович надделя над Митчел Крюгер. Новак седеше добре на корта и за по-малко от 2 часа се справи със американския си противник в 3 сета.

Първият сет започна добре за Крюгер и той поведе учудващо с 2:1 и пробив, но настоящият номер 1 не позволи на американския тенисист повече своеволия и реализира рибрейк на 15. Двамата взеха следващите си подавания и резултата нарасна на 4:3 за Ноле, който постигна и втория си пробив като така поведе с 5:3, а минути по-късно затвори и сета с 6:3. Вторият сет сърбинът бързо поведе с 2:0, а с помощта на още един пробив и с 5:1. Квалификантът все пак успя да вземе още един гейм за 5:2, но Джокерът съумя да затвори сета и не остави надежди на американеца за някакъв обрат. В третият сет геймовете на Митчел минаваха през няколко дюса и точки за пробив, докато тези на Джокович протичаха в бързо темпо. Първият път,  когато бе притиснат американецът се спаси, при втория също, на третия път "стомната" се счупи и Ноле проби за 3:2, а минути по-късно затвърди пробива си на 15. Това се повтори за 5:2, когато настоящият номер 1 проби след труден гейм, а така и остана едва на гейм от спечелване на мача. След почивката той не даде точка на противника си и спечели първия си мач за тазгодишния Australian Open.