Оже-Алиасим се класира на втори пореден полуфинал

от в 23:25 на 21.02.2020
Димитър Беловски

Канадецът Феликс Оже-Алиасим се класира за втори пореден полуфинал. В мач от четвъртфиналите канадецът победи изненадата на турнира – квалификанта Егор Герасимов, който в предишния кръг отстрани Давид Гофен с 6:4, 7:6(5).

Оже-Алиасим победи Герасимов с 7:5, 6:2 за 1 час и 38 минути на корта.

Първият сет започна с пробив за беларусина, но Оже-Алиасим го върна при 5:5. В дванадесетият гейм канадецът проби отново на нула, с което спечели със 7:5 първия сет.

Световният №18 пренесе силната си игра и във втория сет и дръпна с 3:0. Беларусинът сложи край на седемте поредни гейма на канадеца и спечели сервис гейма си за 3:1, но силите му не стигнаха и той допусна нов пробив при 6:2 и напусна надпреварата.

На полуфиналите Оже-Алиасим ще срещне Жил Симон, който победи поставения под №1 в схемата Данил Медведев, давайки му само 4 гейма – 6:4, 6:0.

През изминалата седмица канадецът игра финал на турнира в Ротердам, където загуби финала от Гаел Монфис с 6:2, 6:4.