Скандал на АО: Украинка настоя Медведев и Сабаленка да бъдат извадени от тениса
"Нуждая се от помощта ви, за да защитим украинските жени и деца", но не мога да говоря затова тук" - това гласеше надписа на фланелката на украинската тенисистка Олександра Олиникова, с която тя се появи на своята пресконференция в Мелбърн след отпадането си от действащата шампионка - Мадисън Кийс.
Световната №92 направи ярко впечатление при своя дебют в турнира, появявайки се на корта с временни татуировки на лицето, но в крайна сметка екстравагантната украинка пропиля аванс от 4:0 в първия сет и отпадна от Аустрелиън Оупън.
Най-интересното обаче тепърва предстоеше, защото Олиникова направи много силно политическо изявление по време на медийната си изява след мача, настоявайки за незабавното изключване от спорта на Арина Сабаленка, Даяна Шнайдер и Даниил Медведев, които не се поколеба да опише като "опасни хора"
"Нека поговорим за световната номер едно Арина Сабаленка. Знаете ли, че тя е подписала документ в подкрепа на Лукашенко през 2020-та? Това се случи по време на протестите в Беларус, когато улиците бяха покрити с кръв поради репресиите към хората, които защитаваха демокрацията и правото за организиране на честни избори. Сабаленка подисва въпросния документ и дори заявява, че Лукашенко е нейният президент.
Даяна Шнайдер пък беше наградена лично от Владимир Путин и самата тя заявява в интервю колко щастлива ще бъде да получи наградата си точно от него. Нека не забравяме и Даниил Медведев, който участва в демонстративния турнир на "Газпром". Знаете, че тази компания спонсорира войната, но това явно не вълнува Медведев - завърши емоцианалното изявление на украинката.
Виж още:
▶ След края на АО: Агаси намери как да мотивира Григор в най-трудния възможен момент
▶ Кошмарът няма край: Григор потвърди, че е пострадал от нова травма на Аустрелиън Оупън
▶ Героинята на АО: Андреева взе 8 поредни гейма и раздаде още една нула на бивша №3!
▶ "Ще трябва да уговоря процент": Джокович разкри, че Алкарас копира елемент от играта му