Осака и Кербер с чисти победи в Щутгарт; Бенчич отпадна

от в 07:30 на 26.04.2019
Наоми Осака започна с категорична победа клей сезона. Водачката в ранглиста, показа характер и надделя над Сю-Уей Хсие след 6:4 6:3. Японката показа стабилност на сервис и не загуби нито едно свое подаване, като Осака успя да пробие общо три пъти, с което направи и разликата в мача. В следващия кръг поставената под номер едно ще срещне Дона Викич в дебютен мач между двете.

Хърватката, Векич, също записа силен мач, отстранявайки по-предно класираната Дария Касаткина. Дона изигра страхотен първи сет и след рано натрупан аванс от два пробива, след нов такъв затвори часта с 6:1. През втория сет Векич на два пъти изоставаше с пробив пасив, но с моментални рибрейкове се връщаше в резултата. В крайна сметка хърватката се оказа по-хитрата и след като спаси брейкбол при 5:5, след три безответни точки, затвори мача при 6:5.

Виктория Азаренка също показа характер и отстрани четвъртата - Каролина Плишкова. Беларуската победи след обрат 4:6 6:3 6:4 в абсолютно равностоен мач. Първата и третата част се развиха напълно аналогично, като и двете се решиха след провиви в десетите геймове при 5:4. Любопитното е че точно преди да затоври мача, Вика трябваше да отрази брейкбол, който беше и равностоен на скритмачбол. На четвъртфиналите Азаренка ще срещне Контавейт, а беларускинята има една победа нат тази си съперничка след 6:2 6:1 на Уимбълдън през 2015.

Швейцарката Белинда Бенчич напусна турнира още преди четвърфиналите, след като отстъпи в три сета на 7-мата в света Кики Бертенс след 6:4 3:6 4:6. Холандката, Бертенс, показа изключително постоянство в началния си удар и губейки едва две подавания за целия мач и след впчеатляващите 20 аса закономерно стигна до победата, с което си и гарантира сблъск със Анделик Кербер.

Германката и пета в света Кербер показа убедителна игра и отпускайки общо шест гейма надделя над Андреа Петкович след 6:2 6:4. Тя, за разлика от предстоящата и съперничка, не беше толкова убедителна на начален удар, и вкара едва 46% от първите си подавания, но това все пак не и попречи да запише чиста победа в мача.