Отличен старт на сезон 2019 за Надал

от в 08:29 на 14.01.2019
6:4 6:3 7:5 - Надал записа успех над завърналия се след контузия в глезена Дъкуорт. Австралиецът даде всичко от себе си на корта, но надмощието на Матадора личеше осезаемо. Рафа започна силно с ранен пробив в първия гейм на мача. Това беше и единствения брейк в сета и така Надал поведе в сетовете. Втората част започна прекрасно за австралиеца и той поведе с 2:0 и 40:0, което беше доста учудващо за всички след стабилната игра на Надал досега. Но отново характера на шампиона се прояви и испанецът достигна на бърза ръка до 2:2 и 30:40, но предизвикана грешка от форхенд страната му попречи да поведе. Дъкуорт все пак взе гейма, но това беше и последния му такъв за този сет и след нови два пробива Матадорът покачи резултата на 2:0. В третия сет той проби при 3:2, което обаче не беше решаващо, тъй като австралиецът върна пробива и изравни за 5:5, но нов брейк при 6:5 подпечата победата на Надал. Така след малко над 2 часа на корта, Рафа е във втори кръг на Откритото първенство на Австралия.