Оже-Алиасим достигна до нов финал, ще спори с Циципас за титлата в Марсилия

от в 19:43 на 22.02.2020

Канадецът Феликс Оже-Алиасим стигна до втори пореден финал, след като този път се класира за мача, за трофея, в Марсилия.

Той победи опитния французин Жил Симон след 7:5, 7:6(2) за точно два часа и една минута игра.

В спор за трофея младокът ще спори срещу Стефанос Циципас с когото се познават повече от добре. Двамата имат три мача помежду им до момента, като канадският тенисист води с 2:1 победи, но също така те са се изправяли многократно един срещу друг и при юношите.

В първия сет Симон започна доста по-добре и проби в шестия гейм, а след това стигна до аванс от 5:2. Оже-Алиасим обаче не само върна пробива, но проби решително в единадесетия гейм и след това си спечели подаването.

Във втория сет нямаше нито един пробив и всичко се реши след тайбрек в който канадецът надделя убедително след 7;2 точки в своя полза. Преди седмица той се класира за финала в Ротердам, но го загуби от Гаел Монфис.

Оже-Алиасим достигна до нов финал, ще спори с Циципас за титлата в Марсилия Калоян Пламенов