"Парите никога не са били причина": Фереро проговори за пръв път след раздялата с Алкарас
Хуан Карлос Фереро даде своето първо интервю, откакто неочаквано се раздели с Карлос Алкарас. Специалистът още миналата седмица загатна, че раздялата е била по инициатива на тенисиста с изречението "Искаше ми се да продължим", а сега прочутият специалист разкри голяма част от истината за случилото се между него и вече бившия му състезател, с когото бяха заедно за период от цели 7 години.
"Всички видяхте колко силна година имахме по отношение на резултатите, а връзката ни беше изключително добра през цялото време. С Карлос никога не сме имали някакви сериозни спорове, а назначението на Самуел Лопес беше с идеята да се внесе малко свежест и нови идеи в екипа, защото е нормално да има момент на износване, когато толкова много години си заедно само с един човек.
Годината беше страхотна по всеки един показател и всички бяхме убедени, че ще продължим напред заедно. Истина е, че имаше някои точки от договора ми, които трябваше да бъдат разгледани и в крайна сметка не можахме да стигнем до съгласие.
Смятам, че можеше спокойно да постигнем някакъв компромис, но така и не се стигна до разговор на четири очи, колкото и да се опитвах да го провокирам. Карлос ми потвърди предварително, че знае позициите на своя баща и агент, така че нямаше смисъл да го намесвам в споровете ни и всеки трябваше да поеме по своя собствен път.
Искам да отрека всички спекулации, които твърдят, че сме се разделили заради пари. Аз съм с Карлос, откакто той е дете и никога парите не са били на пиадестал в моя живот. Винаги съм бил доволен от споразуменията ни по тази тема и съм получавал много добър процент от наградните фондове. Финансите никога не са били причината да участвам в тази проект, а сега не са и причината да го напусна.
Честно казано не отписвам възможността някога отново да работим заедно с Карлос. Би било нелогично завинаги да затворя тази страница, имайки предвид каква силна връзка изградихме заедно през годините. Мисля си, че той също се чувства по този начин и се надявам останалите хора от неговия екип да мислят по същия начин. Надявам се раздялата ни да е приятелска, тъй като аз я виждам по този начин и знам, че Карлитос продължава да бъде достатъчно добре обграден и ще продължи да печели турнири, независимо от моето отсъствие" - завършва откровението на бившия №1 в света.
Източник: Punto De Break
Виж още:
▶ 5-дневна сватба: 45-годишната Винъс мина под венчилото с датски актьор (снимки)
▶ Григор не е сам: 23-годишен българин спечели Мастърса на 8-те най-добри в друг ракетен спорт!
▶ Наравно с Федерер: Бивша №1 посрещна своята четвърта рожба на бял свят!
▶ Бивша №3: Джокович е кандидат №1 за напускане на топ 10 през следващия сезон