Първите изненади са факт: Лайович и Шварцман са аут от US Open!

от в 22:16 на 31.08.2020
Димитър Беловски

Първият ден на US Open донесе и първите големи изненади на турнира. Двама от поставените в мъжката схема вече са аут от надпреварата.

Поставеният под №9 Диего Шварцман допусна пълен обрат от 0:2 до 3:2 срещу великобританеца Камерън Нори и отстъпи след 3:6, 4:6, 6:2, 6:1, 7:5 след точно 3 часа и 59 минути битка.

Шварцман, който е №13 в световната ранглиста, имаше своите шансове в петия сет и дори пропусна два мачбола. В крайна сметка световния №76 успя да запише победата след 7:5 в петата, решителна, част. Във втория кръг Нори ще срещне друг аржентинец – Федерико Кория, който победи Джейсън Юнг след 2:6, 4:6, 6:4, 6:1, 2:0 и отказване на Юнг.

Поставеният под №18 и световен №24 Душан Лайович отстъпи на беларусина Егор Герасимов след 6:1, 4:6, 6:4, 6:4.

В първия сет Герасимов игра отлично и след два пробива аванс не остави особени шансове на сърбина.

Втория сет също започна с пробив за световния №72, но Лайович го върна при 4:4, а след това с нов пробив за 4:6 изравни резултата.

В третия и четвъртия сет Герасимов направи по само един-единствен пробив и спечели срещата, с което отстрани сърбина.

В следващия кръг Егор Герасимов ще срещне Джордан Томпсън, който победи Стефано Травиля след 6:3, 6:4, 4:6, 6:2.

Борна Чорич стартира с изразителна трисетова победа. Той надделя над испанеца Пабло Андухар след 7:5, 6:3, 6:1.

Първите изненади са факт: Лайович и Шварцман са аут от US Open! Димитър Беловски