Пътят на Джокович към олимпийска титла е вече преполвен!

от в 12:36 на 28.07.2021
Диана Андреева

Новак Джокович е все по-близо до заключителния етап на турнира в Токио. Световният номер едно се справи с Алехандро Давидович Фокина в последователни сетове - 6:3 6:1 и така намери място в 1/4-финалната фаза на Летните олимпийски игри. Сърбинът защити реномето си на фаворит за златния медал и изцяло опроверга очакванията на Фокина за един равностоен двубой. Джокович надиграваше своя противник във всеки един аспект от играта, а поредната му победа в Токио го приближава само на крачка от подиума на Летните олимпийски игри.

Джокович изигра поредния силен мач в японския град. Новак до момента не е загубил нито един сет от началото на Игрите, а днешната му победа бе повече от впечатляваща, тъй като неговият противник също се представи на убедително високо ниво. Все пак Ноле продължи към следващия етап, а там го очаква сблъсък с Кей Нишикори. Двамата са се срещали впечатляващите 19 пъти в историята на Тура до момента, а балансът помежду им е 17:2 в полза на водача на ATP класацията.

През първите минути двубоят бе равностоен, тъй като двамата се нуждаеха от време да се приспособят към неприятните метеорологични условия в Токио през днешния ден, а именно високите температури. Но щом намери своя ритъм, Джокович изцяло пое инициативата в разиграванията. Леко нерешителен на моменти, Ноле все пак успя да запази преднината си и откри общия резултат в своя полза.

Вторият сет бе изцяло лишен от интрига. Джокович почти не допускаше грешки, докато неговият опонент често бе притиснат до ръба. Фокина спечели откриващия гейм, но от там нататък Ноле бе непоклатим и успя да достигне до крайната победа за общо час и 22 минути прекарани на корта.