Перфектно! Гришо записа скоростна победа срещу Нишиока в Рим!

от в 19:48 на 16.09.2020
Димитър Беловски

Григор Димитров изигра много силен мач и записа фантастична победа във втория кръг на „Мастърс“ турнира в Рим. Нашето момче надделя над японеца Йошихито Нишиока след 6:1, 6:0 само за 55 минути игра.

Българинът не изпита никакви трудности в двубоя. В първия сет той проби за 2:0 и 4:0. Гришо дори можеше да вземе и първия сет с 6:0, но пропусна два сетбола на сервиса на японеца. Така Нишиока спечели първия си сервис гейм за 5:1, но в следващия гейм Гришо не трепна и спечели сета след 6:1.

Във втория сет българинът реализира пробив за 1:0, а малко по-късно нашият тенисист направи още един брейк за 3:0. В четвъртия гейм на този сет Нишиока стигна до първата си точка за пробив в мача, но Григор не позволи да бъде пробит и резултата стана 4:0. Това сякаш обезкуражи още повече японеца и нашето момче отново проби, този път на нула, за 5:0. В следващия гейм Григор беше безупречен и записа победата след гейм и сет на нула.

В следващия кръг Гришо ще играе срещу Яник Синер, който победи световния №6 Стефанос Циципас след 6:1, 6:7(9), 6:2.