Петра Квитова сломи Барти и продължава към полуфиналите

от в 12:33 на 22.01.2019
Петра Квитова се справи с лекота срещу местната любимка Ашли Барти след 6:1 6:4. Това бе своеобразно повторение на финала между двете в Сидни, но днес чехкинята триумфира доста по-комфортно, отколкото в онзи епичен мач.

В първата част чехкинята вкарваше над 70 процента от първото си подаване, а ударите й бяха на страхотна висота.

Петра проби още първия сервис гейм на австралийката, а с още един късен пробив затвори частта с 6:1 гейма.

Вторият сет предложи значително по-голяма интрига, а Барти започна да варира играта си, използвайки всевъзможен набор от удари, а излизанията й към мрежата зачестиха значително.

Това сякаш разстрои играта на Квитова и Ашли първа достигна до брейкпойнт в шестия гейм, но чехкинята се справи след няколко мощни начални удара и изравни за 3:3.

Последваха две бързи подавания за двете съпернички, за да се стигне до 4:4, когато Петра натисна податливия обратен удар на опонентката си и след няколко спечелени размени по бекхенд диагонала, реализира решаващ пробив.

След почивката, чехкинята не срещна никакви трудности да доведе сблъсъка до победен завършек и след сгрешен ретур на австралийката, Квитова си гарантира място на полуфиналите.

Там тя ще срещне американката Даниел Колинс, а важна подрбност е, че при евентуална победа, Петра ще отнеме водачеството на Симона Халеп в световната ранклиста.