Петра Мартич спечели в Инстанбул

от в 09:29 на 29.04.2019
Петра Мартич успя да спечели първата си титла на ниво WTA. Хърватката се наложи над деветнадесет годишната Маркета Вондрушова след обрат с 1:6 6:4 6:1 за 1 час и 49 минути игра.

Първия сет Вондрушова беше видно по-уверената на корта. Тя реализира цели четири пробива и допусна само един рибрейк, с което за по-малко от половин час затвори частта в своя полза.

Чехкинята обаче не удържа на напрежението и допусна два пробива. Още в началото тя успя да вземе сервис гейма на Петрич, ала не съумя да изравни в резултата въпреки трите си възможности, с което се стигна до трети сет след 6:4 в този.

Последната част от мача Мартич показа по-здрава психика и успя да реализира три пробива, с които спечели и по повече от категоричен начин мача.

С тази си титла Петра стана 36-та в световната ранглиста, а и я направи на едва 5 места от най-доброто и класиране - 31-ва в света.