Пиронкова допусна обрат в Истанбул

от в 16:15 на 20.04.2016
Теодор Кафеджиев

Цветана Пиронкова отпадна във втори кръг на WTA турнира от категорията International в Истанбул. №60 в световната ранглиста Данка Ковинич я победи след 7:5, 7:6(4) за около два часа игра.

Пиронкова определено има за какво да съжалява особено в първия сет. Тогава тя убедително се откъсна с преднина от 5:2. Пловдивчанката обаче допусна пълен обрат като нивото й драстично падна. В следващите три гейма тя спечели едва три точки за 5:5. Малко след това 11-ият гейм бе много оспорван, а Ковинич успя да пробие в крайна сметка и на свой сервис да приключи всичко със 7:5.

Ситуацията се повтори макар и в по-малка степен след почивката. Пиронкова пак се откъсна с пробив преднина за 3:1. Тогава хърватката пак направи серия от четири поредни гейма за 5:3. Сервирайки за мача при 5:4 Ковинич обаче се пречупи и Пиронкова се възползва, за да изравни на свой ред - 5:5. Стигна се до тайбрек, в който Ковинич първа взе мини-брейк за 3:1 точки. В крайна сметка хърватката реализира още първия си мачбол за 7:4.

В следващата фаза тя ще има за съперничка състезателка от квалификациите - Мария Сакари от Гърция.

Така Пиронкова не защити представянето си от миналата година в Турция, когато достигна четвъртфиналите.