Плишкова изненада много неприятно шампионката Вожняцки в Сингапур (видео)

от в 16:06 на 21.10.2018

Каролина Плишкова изненада неприятно шампионката Каролина Вожняцки в първия мач за двете от женските финали в Сингапур и стигна до успеха безпроблемно след 6:2, 6:4. По този начин чехкинята се изравни с лидерката Елина Свитолина на върха на Бялата група, след като двете постигнаха двусетови победи за днешния ден.

Преди днешния мач чешката състезателка бе аутсайдерка според букмейкърите срещу датчанката, но въпреки това постигна успеха и го направи без особено усилия. Срещата приключи за час и половина.

В първия сет Плишкова проби в третия и петия гейм, а във втория сет тя проби в първия гейм и задържа пробива си до самия край. В деветия гейм Вожняцки спаси два мачбола при свой сервис, но в десетия последен гейм Плишкова взе своето подаване, след като спаси две точки за връщане на пробива, и постигна успеха.

Toва е четвърта победа за чешката тенисистка в прякото съперничество между двете от общо десет мача.

Плишкова изненада много неприятно шампионката Вожняцки в Сингапур (видео) Калоян Пламенов