Плишкова надви Халеп и ще участва на полуфинала; Свитолина с нов двусетов успех

от в 17:50 на 01.11.2019

Трисетова драма спомогна на Плишкова да стигне до полуфиналите на WTA Fianls! Световната номер две записа невероятен успех над своята румънска опонентка - Симона Халеп. След близо два часа игра, Каролина съумя да измъкне мача в своя полза, надделявайки с 6:0 2:6 6:4.

В първата част 27-годишната Плишкова беше категорична. Независимо, че не показа нищо особено в игрови план, чехкинята добре си служеше с нестабиността на своята опонентка и без никакви усилия зативори сета след точно 20 минути. Във втората част резултата се разви горе долу аналогично, ала двете тенисистки бяха разменили ролите си. Плишкова пордължаваше да демонстрира стабилно ниво, ала този път Халеп показа характер и след като проби общо три пъти и допусна едва един рибрейк, румънката изравни в сетовете.

Все пак в решаващата част Плишкова демонстрира, че не случайно е втора в световната ранглиста. В началото чехкинята изостана с 0:2, но бързо съумя да навакса в резултата и дори поведе с пробив. Впоследствие Каролина отново загуби собственото си подаване, ала дори това не успя да застане на пътя и, с което след нов брейк Плишкова добави мача на сметката си.

В двуг двубой украинката Елина Свитолина записа нова невероятна победа и с това си осигури челното място в групата си в Шънджън. Световната номер осем се наложи със 7:5 7:6(10) над влезналата като трета резерва София Кенин. Въпреки че имаше няколко възможности да затвори, както първия, така и втория сет, все пак Кенин не съумя да контролира играта си, с което след два часа и десет минути прекарани на корта, американката отстъпи. Така миналогодишната шампионка ще вземе участие в полуфиналите, а там тя ще се изправи срещу втората в червената група - Белинда Бенчич.

Плишкова надви Халеп и ще участва на полуфинала; Свитолина с нов двусетов успех В