Плишкова направи сериозен обрат срещу Цуренко и спечели трофея в Бризбейн

от в 12:18 на 06.01.2019

Каролина Плишкова постигна страхотен обрат срещу Леся Цуренко и спечели финала в Бризбейн. Тя се наложи над украинката с 4:6, 7:5, 6:2 за два часа и 11 минути игра.

Чехкинята губеше със сет и пробив в мача, но успя в последния момент да обърне втория сет и да прати срещата в трети решителен сет, който спечели с лекота.

Това е втора титла за Каро в турнира, както и 12-а в тура през нейната кариера.

Първият сет започна с пробив за Цуренко още на старта, но в шестия гейм Плишкова го върна. Украинката проби в седмия гейм и си взе подаванията до края на сета, за да поведе със сет аванс в резултата.

Вторият сет започна ударно за Леся и тя дръпна с 2:0 с ранен пробив, но в крайна сметка Плишкова го върна и изравни геймовете. В петия гейм обаче украинката проби отново и имаше аванс до 5:4, когато сервираше за сета.

Тогава Плишкова върна пробива и след това в дванадесетия гейм проби решително, за да прати мача в трети решителен сет, който спечели с лекота след пробиви във втория и осмия гейм.

Плишкова направи сериозен обрат срещу Цуренко и спечели трофея в Бризбейн Калоян Пламенов
каролина плишкова | леся цуренко | тенис | тенис бг | тенис бг новини | тенис новини | тенис турнир в бризбейн