от в 13:48 на 02.06.2024

Коко Гоф последва примера на Ига Швьонтек и се класира за 1/4-финалите на Ролан Гарос с безапелационна победа над една от приятните изненади на турнира, Елизабета Кочиарето (световна номер 51) - 6:1 6:2. Така шампионката от US Open би могла да оформи сблъсък с 3-кратната "мейджър" финалистка Онс Жабер, стига тунизийката да победи Клара Таусон по-късно през днешния ден.

Италианката, която успя да победи две представителки на топ 20, играеше по-пасивно от очакваното. За сметка на това, световната номер 3 показа тотално надмощие над по-ниско ранкираната тенисистка и не губеше време в търсенето на завършващия удар. Така, губейки едва един гейм, американката си осигури лидерството в сетовете за по-малко от 30 минути игра.

Втората част започна обещаващо за Кочиарето, която макар и да бе загубила първия си сервис гейм, веднага след това изравни резултата, което даде предпоставка за далеч по-равностоен втори сет. Гоф обаче бе на друго мнение и поемайки изцяло инициативата след 1:1, напомни на себе си от предния сет и губейки едва един гейм повече след това, се поздрави с четвъртата си поредна победа без загубен сет в Париж!

По примера на Швьонтек: Гоф се нуждаеше от точно час за разгром и място на 1/4-финал в Париж Елеонора Александрова