Подаръци за всички: Джокович изпразни сака си, за да зарадва децата на трибуните
Новак Джокович бе въвлечен в петсетов сблъсък през вчерашния ден, когато му се наложи да обръща от 0:2 сета изоставане срещу Яник Синер. Макар младата звезда на италианския тенис да се представи на изключително високо ниво в хода на целия двубой, то бившият №1 го лиши изцяло от шансове в последните три части, за да осъществи пълен обрат и да продължи напред към 11-ия си полуфинал на Откритото първенство на Великобритания.
След голямата победа сърбинът се погрижи да направи деня незабравим и за най-малките си фенове по трибуните, които се бяха събрали на изхода на корта с надеждата да успеят да получат автограф от именития тенисист. Не само че се погрижи да не остане дете без автограф, Ноле дори раздаде подаръци на голяма част от тях, изваждайки от сака си свои тениски, шапки и кърпи, които подписа и превърна в спомен за цял живот.
Djokovic basically empties his bag to give kids signed shirts, hats, programmes, balls and towels!!
— Tennis Stats (@TennisStatistic) July 5, 2022
All this on Centre court after being very happy coming back from two sets down to beat Jannik Sinner. #Wimbledon #CentreCourt100 pic.twitter.com/YwgSt5Y8sR
Виж още:
▶ Тенис от друго измерение: 8 минути с най-доброто от зрелището между Синер и Джокович (видео)
▶ Джокович: Това може да е последният мач на Ролан Гарос и нямаше как да бъде по-перфектен
▶ Синер показа на Джокович, че в момента е твърде силен за него и оформи мечтан финал на РГ!
▶ Гледайте на живо: Яник Синер срещу Новак Джокович в 1/2-финалите на Ролан Гарос