Пореден силен мач за Жабер в ИУ, ще играе на дебютен Мастърс 1000 1/2-финал

от в 08:17 на 15.10.2021

Тунизиийката Онс Жабер изживява най-добрия сезон до момента в своята кариера. Рано тази сутрин световната номер 14 спря серията на Анет Контавейт и се доближи на крачка от финала в Индиън Уелс - 7:5 6:3.

Двубоят започна с надмощие за по-високо ранкираната състезателка. Жабер бързо си осигури превес в резултата, след като реализира двоен брейк, повеждайки с 4:1. Впоследствие обаче положението за тунизийката не беше толкова цветущо и тя загуби така комфортния си аванс, позволявайки на Контавейте да изравни за 5:5. Все пак в остатъка от откриващата част африканската състезателка успя да запази концентрация в представянето си, което и помогна да надделее над съперничката си и да поведе в общия резултат. Вторият сет стартира с равностойна игра, като и двете взимаха без особени затруднения своите подавания. В самия край на мача световната номер 14 вдигна темпото и проби на нула сервиса на естонката, а след това се бребори трудно за своя сервис гейм, преди окончателно да сложи точка на спора.

Пореден силен мач за Жабер в ИУ, ще играе на дебютен Мастърс 1000 1/2-финал Владислав Риждов
анет контавейт | индиън уелс | мастърс 1000 | обзор | онс жабер | тенис турнир в индиън уелс