Поредна операция застрашава кариерата на Мастърс шампион, достигал до №12 в света
Борна Чорич се подложи на операция, след като изигра едва 4 мача през последните 6 месеца. Бившят №12 години наред беше считан за един от най-талантливите играчи на своето поколение, но множеството контузии не позволиха на неговия потенциал да се разгърне в пълна стъпен.
Хърватинът трябваше да оперира рамото си през 2021-ва, когато прекрати сезона си през месец май и дори изпадна от топ 100 на световната ранглиста, а абсолютно същото му се случва в момента.
Припомняме ви, че тогава Чорич се завърна с гръм и трясък през следващия сезон, печелейки Мастърса в Синсинати, когато постави рекорд за най-ниско ранкиран шампион в тази категория състезания (вече подобрен от Валентен Вашеро).
През изминалия сезон балканецът съумя да изиграе точно 9 мача на ниво ATP,, от които спечели само 1, а изглежда причината е била старата травма, с която той ще се бори чрез нова хирургична интервенция.
За съжаление, трябваше да се подложа на операция на рамото, след като получих травма през този май по време на тренировка и не можех да се възстановя оптимално по нормалния начин.
"Искам да изкажа огромна благодарност на д-р Оливие Верборг и целия екип на болница "AZ Monica" за невероятните им грижи и професионализъм. Лекарят беше доволен от цялостното състояние на рамото след операцията, така че все още има малко тенис в мен" - написа 3-кратният ATP шампион в социалните мрежи, чиято кариера ще трябва да бъде рестартирана на ниво Чаланджър и няма гаранции, че хроничните проблеми в рамото няма да се появят отново.
Виж още:
▶ "Предател": Жакемо съзря заговор между своя треньор и съперничката си на АО (видео)
▶ Турнирът на 40-годишните: Чилич върна лентата назад с 2 пъти по 6:0 и унищожи бивш №10!
▶ Мечтан ден на АО: Алкарас в битка с поставен; Зверев излиза срещу Мастърс шампион (програма)
▶ Мачът на турнира: Вавринка извърши тенис подвига на годината и подчини новата френска звезда!