Превю: Преди четвъртфиналите Федерер - Вавринка и Надал - Нишикори (видео)

от в 02:38 на 04.06.2019
Георги Христов

Четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция започват в днешния десети ден от състезанието в Париж.

Роджър Федерер и Стан Вавринка ще излязат на централния корт "Филип Шатрие" около 15,00 часа българско време за своя 26-и сблъсък през годините. Дотук Маестрото води с 22:3. И трите успеха на Стан обаче са на клей - два пъти в Монте Карло, а също и на "Ролан Гарос" 2015. От своя страна Федерер е надигравал Вавринка два пъти в този турнир - 2010 и 2011 с по 3:0 сета.

"Познаваме се много добре, играли сме множество пъти един срещу друг. Побеждавал ме е няколко пъти на клей, на "Ролан Гарос" 2015 и като цяло е най-опасен за мен именно на тази настилка," заяви Федерер.

Федерер, който участва за първи път от 2015, досега не е загубил сет в състезанието. Дотук двамата с Новак Джокович са спечелили по 96% от своите сервис геймове в надпреварата. Вавринка пък е с 91%.

От своя страна Вавринка не бе достигал четвъртфиналите на турнир от Големия шлем от 2017, когато загуби финала в Париж срещу Рафаел Надал. В неделя той спечели петсетова класика със Стефанос Циципас, а преди това впечатляващо надигра Кристиан Гарин и Григор Димитров с по 3:0.

"Да играя с Роджър в четвъртфиналите, е страхотно за мен. Не съм участвал тук от много време. Той продължава да играе толкова силно и е най-добрият играч в историята на нашия спорт. Ще бъде голямо предизвикателство за мен. Не съм го побеждавал много пъти, но тук съм успявал веднъж в много специален за мен ден. Обичам тези предизвикателства и ще опитам да предложа най-добрия си тенис," сподели Вавринка.

В същото време основният фаворит за титлата Рафаел Надал ще има за съперник Кей Нишикори. Испанецът води с 10:2 в преките мачове между двамата и никога не е губил от този опонент на клей. Както е известно Рафа се бори за 12-а титла в Париж, а наскоро спечели 34-а АТР Мастърс 1000 титла в Рим.

Нишикори от своя страна за трети път достига до четвъртфиналите на "Ролан Гарос" и ще опита да запише първо участие в голямата четворка. Той имаше трудни последни мачове като игра пет сета срещу Ласло Джере и Беноа Пер. Той има осем поредни победи в петсетови сблъсъци. В Откритата ера на тениса той държи рекорда за най-висока успеваемост в мачове достигнали до решителен сет - 75%.

СТАТИСТИКАТА ПРЕДИ ЧЕТВЪРТФИНАЛИТЕ!

Гледайте мачовете онлайн тук!

Превю: Преди четвъртфиналите Федерер - Вавринка и Надал - Нишикори (видео) Георги Христов
ROLAND GARROS | кей нишикори | рафаел надал | роджър федерер | ролан гарос | ролан гарос 2019 | ролан гарос на живо | ролан гарос програма | Стан Вавринка | тенис | тенис бг | тенис лайв | тенис на живо | тенис новини