от в 22:38 на 30.03.2022

Приказката на Франсиско Серундоло на Мастърса в Маями продължава и той вече е част от полуфиналната фаза на надпреварата, след като Яник Синер взе решение да сложи преждевременен край на двубоя поради физически проблеми. Италианецът имаше изключително тежък път към четвъртфиналите, тъй като в откриващите си две срещи трябваше да спасява общо 8 мачбола в тричасови битки, преди да се изправи срещу Ник Кирьос на осминафиналите, където надделя в последователни сетове. Изглежда, всичко това е дало отражение върху физическото състояние на световния №11, който прекара само 22 минути на корта, преди да се оттегли от турнира заради мехури на стъпалата при резултат 1:4 в полза на опонента.

За Серундоло това е първо участие в основната схема на турнир от сериите "Мастърс 1000", а още по-впечатляващото е, че в началото на надпреварата той нямаше дори победа на твърди кортове, а сега ще спори за място в сблъсъка за титлата, като негов съперник на полуфиналите ще бъде победителят от двубоя между Александър Зверев и Каспър Рууд.

Приказката продължава: 103-тият в света с дебютен Мастърс 1/2-финал след отказване на Синер Мирела Николова