Програма за четвъртък: Супершоуто Джокович - Вавринка, Надал излиза срещу Шаповалов

от в 00:39 на 12.05.2022
Мирела Николова

Тазгодишният Мастърс турнир в Рим ни направи свидетели на редица изключително интригуващи сблъсъци с участието на най-добрите тенисисти в света, а днес ни предстои поредният вълнуващ ден, в който ще бъдат определени четвъртфиналистите в надпреварата през този сезон. 

Без съмнение двубоят, който най-силно приковава вниманието, е този между Новак Джокович и Стан Вавринка, които ще се изправят един срещу друг за 26-и път в кариерата си. Сърбинът води убедително в общия им баланс с 19-6 победи, но две от победите на швейцареца са постигнати на два финала от Големия шлем - на Ролан Гарос 2015 и US Open 2016. Световният №1 влиза като фаворит в днешната им среща, имайки предвид дългото отсъствие от корта на Стан, но бившият №3 в света нееднократно е показвал, че е способен да поднесе голямата изненада, така че на нас не ни остава нищо друго, освен да изчакаме началото на сблъсъка около 17:00 часа българско време.

След края на мача между двамата носители на титли от Шлема на корта предстои да излезе другият голям фаворит за трофея Рафаел Надал, като негов опонент по пътя към четвъртфиналите ще бъде поставеният под номер 13 Денис Шаповалов, срещу когото има 1 загуба от общо 5 срещи, датираща от първия двубой помежду им през 2017 година. Освен тях ще имаме възможността да проследим и изявите на Александър Зверев, Стефанос Циципас, Яник Синер, както и на Ига Швьонтек, Арина Сабаленка и Бианка Андрееску при дамите.

Програмата за четвъртък в Рим:

Централен корт (начало 12:00 часа):

1. Алекс Де Минор - Александър Зверев

2. Ига Швьонтек - Виктория Азаренка (не преди 14:00 часа)

3. Филип Краинович - Яник Синер

4. Новак Джокович - Стан Вавринка

5. Рафаел Надал - Денис Шаповалов (не преди 20:00 часа)

6. Дария Касаткина - Паула Бадоса (не преди 21:30 часа)

Grand Stand Arena (начало 12:00 часа):

1. Арина Сабаленка - Джесика Пегула

2. Карен Хачанов - Стефанос Циципас

3. Кристиан Гарин - Марин Чилич (не преди 16:00 часа)

4. Коко Гоф - Мария Сакари

5. двойков мач

Pietrangeli (начало 12:00 часа):

1. Жил Тайхман - Елена Рибакина

2. Маркос Гирон - Феликс Оже-Алиасим

3. Аманда Анисимова - Даниел Колинс

4. Дженсън Бруксби - Каспър Рууд

5. Юлия Путинцева - Онс Жабер

Пълния график за деня можете да разгледате тук:

 


Ето как да гледате на живо тенис БЕЗПЛАТНО

Оцени тази статия:
Програма за четвъртък: Супершоуто Джокович - Вавринка, Надал излиза срещу Шаповалов Мирела Николова
Теми:  
atp | wta | александър зверев | ига швьонтек | новак джокович | програма | рафаел надал | рим | Стан Вавринка | стефанос циципас

Коментари





Следвайте ни в Facebook