Програма за вторник: Цонга открива последния си турнир, Циципас излиза срещу Музети

от в 00:05 на 24.05.2022
Мирела Николова

Измина и вторият състезателен ден от тазгодишното издание на Откритото първенство на Франция, като в действие видяхме двамата големи фаворити за трофея в лицето на Новак Джокович и Рафаел Надал, които откриха по безапелационен начин участието си в надпреварата.

Днес е време да се изиграят и последните двубои от първия кръг на турнира, което означава, че на корта ще излязат тенисистите, попаднали в долната част на схемата, сред които са вторият поставен Даниил Медведев и миналогодишният финалист Стефанос Циципас, на когото му предстои да се изправи срещу Лоренцо Музети. Освен това ще станем свидетели и евентуално на последния двубой на Жо-Вилфред Цонга в неговата кариера, тъй като французинът обяви, че ще се оттегли от професионалния спорт след Ролан Гарос, а жребият не бе никак благосклонен към него, защото го противопостави на осмия в света и изявен играч на клей Каспър Рууд.

От женската част на надпреварата пък ще можем да проследим мачове с участието на състезателки като Арина Сабаленка, Симона Халеп, Паула Бадоса. През днешния ден най-добрата ни тенисистка Виктория Томова също ще излезе на корта в Париж, за да направи своя дебют в основната схема на Ролан Гарос, като нейна съперничка ще бъде Даниел Колинс.

Програмата за Ден 3 в Париж:

Корт "Филип Шатрие" (начало 13:00 часа):

1. Ализе Корне - Мисаки Дой

2. Каспър Рууд - Жо-Вилфред Цонга

3. Паула Бадоса - Фиона Феро

4. Лоренцо Музети - Стефанос Циципас

Корт "Сюзан Ленглен" (начало 12:00 часа):

1. Факундо Багнис - Даниил Медведев

2. Лойд Харис - Ришар Гаске (продължение от 1:6 2:5)

3. Тейлър Таунсенд - Каролин Гарсия

4. Юго Гастон - Алекс Де Минор

5. Клоуи Паке - Арина Сабаленка

Корт "Симон Матьо" (начало 12:00 часа):

1. Теса Андрианджафитримо - Каролина Плишкова

2. Беноа Пер - Иля Ивашка (продължение от 3:6 2:1)

3. Франсис Тиафо - Бенжамен Бонзи

4. Симона Халеп - Настася Шунк

5. Пабло Кареньо Буста - Жил Симон

Корт 6 (начало 12:00 часа):

1. Даниел Колинс – Виктория Томова

2. Адриан Манарино – Федерико Делбонис

3. Клеър Лу – Тамара Зиданшек

4. Джулио Дзепиери – Хуберт Хуркач

Пълния график за деня можете да разгледате тук:

 

 


Ето как да гледате на живо тенис БЕЗПЛАТНО

Оцени тази статия:
Програма за вторник: Цонга открива последния си турнир, Циципас излиза срещу Музети Мирела Николова
Теми:  
atp | wta | виктория томова | жо-вилфред цонга | програма | ролан гарос | симона халеп | стефанос циципас

Коментари





Следвайте ни в Facebook