Пълна доминация: Шампионите от US Open останаха непобедени и вдигнаха трофея в Торино!
Раджийв Рам и Джо Солсбъри трябваше да преглътнат тежко поражение в двубоя за титлата на Nitto ATP Finals през миналата година, но по-рано през днешния ден те изиграха безупречен мач срещу четвъртите поставени в схемата Никола Мектич и Мате Павич, за да триумфират с първия трофей от Финалния Мастърс. В първокласен двубой американо-британското дуо демонстрира безпогрешна игра от първата до последната точка и заслужено надделя с крайното 7:6(4) 6:4.
В хода на седмицата Рам и Солсбъри не допуснаха нито една загуба и запазвайки съвършен баланс от 5:0 победи, завоюваха своята девета титла като тандем, като по-рано през сезона вдигнаха трофея на US Open и триумфираха на Мастърсите в Монте Карло и Синсинати.
Всеки от тандемите показа впечатляваща стабилност от сервис линията в откриващата част, поради което почти напълно отсъстваха възможности за посрещащите. Така се стигна до тайбрек, в който британо-американската двойка увеличи дълбочината на ретурите си, което в комбинация с перфектната им игра на мрежата ги изведе до успех в отделните части.
Рам и Солсбъри пренесоха устрема си в началото на втория сет, където още в самото начало се възползваха от две двойни грешки на Павич, за да си изградят ранна преднина от 2:0. Впоследствие те не позволиха спад в представянето си нито за секунда и не оставяйки никакви шансове на противниците си за връщане на брейка, скоро можеха да ликуват с крайната победа.
🏆 UNDEFEATED CHAMPIONS 🏆@RajeevRam & @JoeSalisbury92 defeat Mektic/Pavic 7-6 6-4 for their first #NittoATPFinals title! pic.twitter.com/aSPLy3TbGv
— Tennis TV (@TennisTV) November 20, 2022
Ето как да гледате БЕЗПЛАТНО всички тенис мачове
Виж още:
▶ С едва 3 загубени гейма: Синер направи Италия световен шампион по тенис за пръв път от 47 години!
▶ 25-годишното чакане приключи: Синер спря Джокович и на двойки, за да класира Италия на финал!
▶ Гръмък реванш: Синер отрази три мачбола срещу Джокович и запази шансовете на Италия за финал
▶ Томова премина с лекота през 1/8-финалистка от РГ и ще спори за титлата във Валенсия!