Радванска с първа победа от март, Плишкова и Вожняцки също с успехи

от в 21:22 на 25.06.2018

Полякинята Агниешка Радванска разгроми Тимеа Бабош с 6:3, 6:1 за 66 минути на старта на турнира в Ийстбърн. Така тя се завърна на корта след тримесечно отсъствие поради контузия в гърба. Радванска за последно участва на турнира в Маями през март.

В същото време защитаващата титлата си Каролина Плишкова и водачката в схемата Каролина Вожняцки се класираха за третия кръг на. Плишкова, която е втора поставена, победи Анастасия Павлюченкова с 6:4, 2:6, 6:3 за 1:50 часа.

Чехкинята наниза 12 аса и направи 4 пробива, но 3 пъти загуби подаването си. В решителния трети сет Плишкова поведе с 4:2 и стигна до нов пробив в деветия гейм.

Миналата година на финала Плишкова победи Вожняцки и спечели титлата. Водачката в схемата Вожняцки победи без проблеми италианката Камила Джорджи с 6:2, 6:3 за 75 минути.

Доминика Цибулкова се класира за втория кръг след успех срещу Екатерина Макарова със 7:5, 6:4, а Кайа Канепи елиминира Куруми Нара с 6:2, 6:4.

Цибулкова ще играе във втория кръг срещу номер 4 Ангелик Кербер.

Радванска с първа победа от март, Плишкова и Вожняцки също с успехи Георги Христов
агниешка радванска | каролина вожняцки | каролина плишкова | тенис турнир в ийстбърн