Раонич пропусна мачбол и Опелка ще спори за титлата в Делрей Бийч

от в 19:58 на 23.02.2020
Димитър Беловски

Американецът Райли Опелка се класира за финалите на турнира в Делрей Бийч. 22-годшният тенисист победи Милош Раонич след обрат – 4:6, 7:6(6), 6:3.

Мачът между Раонич и Опелка трябваше да се изиграе вчера, но бе преместен за днес заради дъжд.

В първият сет Раонич проби още в първия гейм и задържа пробива си чак до края и спечели сета с 4:6.

Във вторият сет пробиви липсваха и се стигна до тайбрек, в който Опелка показа характер, отрази мачбол и изравни сетовете.

В третият сет американецът проби при 4:3 и 6:3 и затвори мача след 2:07 минути игра.

Малко по-късно Опелка ще излезе срещу Нишиока в спор за втора титла в кариерата си.

Американецът спечели единствения финал, в който игра – в Ню Йорк през 2019, когато там победи Брайдън Шнур с 6:1, 6:7(7), 7:6(7).

Раонич пропусна мачбол и Опелка ще спори за титлата в Делрей Бийч Димитър Беловски