Разгром на разгромите: Синер нулира безпомощния Зверев и го свали от трона в Париж!
Яник Синер записа своята 4-та поредна победа в сблъсъците си с Александър Зверев и вече има аванс от 5:4 в преките срещи помежду им. Синер и Зверев направиха изключително зрелищен финал през миналата седмица във Виена, но изглежда действащият шампион нямаше сили след вчерашния тенис трилър с Даниил Медведев и се превърна в лесна плячка за световния номер две, който го свали с лекота от трона в Париж - 6:0 6:1 за 62 минути игрово време.
Така италианецът постави нов рекорд в историята за най-малко загубени геймове при победа над действащ шампион в Мастърс сериите (1), а утре вторият поставен ще излезе в сблъсък за трофея с Феликс Оже-Алиасим, като титлата би му донесла завръщане на върха в световната ранглиста.
Откриващият сет се превърна в същинска наказателна акция на Синер, който загуби общо една точка на първото си подаване. Големият фаворит тотално надиграваше своя съперник от дъното на корта и се нуждаеше от точно 31 минути, за да постигне първия геврек в съперничеството между двамата.
Зверев се събуди за началото на втория сет и най-после задържа сервиса си, за да изравни при 1:1 във втората част. Това обаче се оказа последната положителна проява за носителя на трофея от миналия сезон, защото "италианската машина" отново заработи на пълни обороти и не загуби нито гейм повече до края на срещата.
Jannik Sinner defeats Alexander Zverev 6-0, 6-1 to reach the Paris final for the first time 🤯🤯🤯
— José Morgado (@josemorgado) November 1, 2025
9th ATP Masters 1000 final
One win away from world #1 pic.twitter.com/BO2DNAynUk
Виж още:
▶ Най-големият победител от АО: Бивш №2 прекоси света и посрещна първа рожба (снимка)
▶ "Не знам дали ще се завърна": Джокович подсказа за скорошно отказване от тениса след АО
▶ Първа българска титла за сезона: Нестеров покори Монастир с триумф над двама топ поставени!
▶ "Не искам да се оправдавам": Джокович намекна, че не е бил същият след сет №1 от финала