Разгроменият Кецманович: Джокович ще спечели още 20 титли от Шлема, ако играе така

от в 09:05 на 06.07.2025
Калоян Соколов

Новак Джокович беше настроен за сериозен бизнес на корта през вчерашния ден и не показа никакви сантименти към сънародника си - Миомир Кецманович. "Джокера" пласира невероятните 60 уинъра срещу едва 19 непредизвикани грешки, което беше най-добрата постигната статистика измежду всички останали играчи в третия кръг на Уимбълдън през тази година.

7-кратният шампион изнесе същинска тенис лекция на с 13-години по-младия си съперник, който в един момент от срещата беше загубил 9 поредни гейма, а впоследствие по-младият сърбин не спести своите суперлативи към Ноле, заявявайки, че той тепърва ще печели много "мейджър" титли, ако продължи да поддържа същото ниво на игра.

"Имах чувството, че Новак е възкресил нивото си от годините между 2011-та и 2015-та. В случай, че продължи да играе по този начин, той би могъл да спечели още 20 титли от Големия шлем. Той просто беше брилянтен на собствен сервис и през цялото време ме поставяше в позиции, от които нямах абсолютно никаква представя какво бих могъл да направя.

Не изпитвах страх преди началото на мача, но нивото му просто беше прекалено високо. Физическата подготовка направи разликата, колкото и странно да ви звучи. Новак беше готов да играе на това темпо още 5 часа, докато при мен нещата изобщо не стояха така. Неговият сервис не е чак толкова тежък, но е много постоянен и труден за разчитане. Джокович просто намира ъглите на корта, в които те няма, а да не говорим за менталната страна на играта, където няма по-добър от него" - призна Кецманович огромното превъзходство на своя опонент.


Форум - Дискусия на живо

Оцени тази статия:
Разгроменият Кецманович: Джокович ще спечели още 20 титли от Шлема, ако играе така Калоян Соколов
Теми:  
atp | интервюта | любопитно | миомир кецманович | новак джокович | уимбълдън

Коментари





Следвайте ни в Facebook