Рууд обърна Беретини и достигна първи исторически "Мастърс" полуфинал

от в 16:08 на 19.09.2020

Норвежецът Каспер Рууд продължава да пише история и достигна до първия си 1/2-финал на "Мастърс" турнир, след като се класира за тази фаза на надпреварата в Рим.

Той победи след обрат представителя на домакините Матео Беретини след 4:6, 6:3, 7:6(5).

Срещата между двамата продължи точно 3 часа, а в спор за място на финала Рууд ще срещне Новак Джокович или Доминик Кьопфер.

В първия сет Беретини проби още в началния гейм и задържа аванса си до пробив до самия край на частта. По този начин поведе със сет аванс в резултата.

Във втория сет всичко се реши след пробив във втория гейм за Рууд, който си удържа аванса и прати мача в трети и решителен сет.

В него норвежецът проби в началния гейм, но в шестия гейм Беретини върна пробива. До края пробиви нямаше и се стигна до тайбрек в който норвежкият тенисист постигна победа след 7:5 точки.

Рууд обърна Беретини и достигна първи исторически "Мастърс" полуфинал Калоян Пламенов