Сабаленка и Мертенс спечелиха US Open

от в 02:53 на 09.09.2019
Мария Петрова

Поставените под номер 4 в схемата на двойките Елизе Мертенс и Арина Сабаленка станаха шампионки при жените. Мертенс и Сабаленка победиха номер 8 Виктория Азаренка и Ашли Барти със 7:5, 7:5.

Победителките загубиха едва един сет до момента в турнира, а днес се нуждаеха от час и 37 минути, за да победят. И за двете победителки това е първа титла на двойки в който и да е турнир от Големия шлем. Азаренка пък губи четвърти финал при женските двойки в Големия шлем, а има и две титли на смесени двойки.

Мачът вървеше през голяма част равностойно, с постоянни размени на пробиви. Но и в двата сета сценарият беше един и същ - равностойно до 5:5, след което следва пробив и затвърждаване със своето подаване.