Сабаленка си поигра с огъня, но премина успешно през убиеца на гиганти на Уимбълдън
Арина Сабаленка започна успешно компанията си на Уимбълдън! Топ поставената имаше нелеката задача да преодолее съпротивата на квалификантката Карсон Бранстин, която се превърна в сензацията на пресявките, елиминирайки 1/2-финалистката от Ролан Гарос, Лоис Боасон и бившата шампионка от US Open - Бианка Андрееску
Топ поставената беше неочаквано тествана от световната номер 194 във втория сет и трябваше да сервира за оставане в него, но показа далеч по-голямата си класа, за да се наложи с крайното 6:1 7:5 за 74 минути игрово време. Така Сабаленка продължи към втория кръг, където със сигурност ще срещне тенисистка достигала до 1/4-финалите на турнира - Лулъ Сън или Мари Бузкова.
Срещата започна по мечтан начин за голямата фаворитка, която се възползваше отлично от неточностите от ракетата на канадката и се откъсна скоропостижно напред с 4:0. Все пак Бранстин съумя да спечели гейма на честта, но нямаше сили за повече срещу мощта на беларуската тенисистка, която затвори сета с третия си осъществен пробив.
Втората част придоби коренно различен вид, като двете тенисистки ни предложиха напълно равностойна битка, а квалификантката съумяваше да отговори на високото темпо. 3-кратната "мейджър" носителка все пак се окопити при 4:5 и не загуби нито гейм повече, с което направи първа крачка към дебютен триумф на Уимбълдън!
The world No.1 is off to a winning start 💪
— Wimbledon (@Wimbledon) June 30, 2025
Aryna Sabalenka defeats Carson Branstine 6-1, 7-5#Wimbledon pic.twitter.com/U09xCPnjE3
Виж още:
▶ "Вие луди ли сте?": Серина шокира с първата си реакция след новината за завръщането си
▶ Новината на сезона: Лудата стъпка на Серина, която издаде нейното завръщане в тениса!
▶ Сензационно завръщане: Бивша №2 смая света на 41 с феноменален успех на голям турнир!
▶ С триумф над топ поставените: Донски донесе най-голямата българска титла за 2025-та!