Сабаленка записа 14-та поредна победа и е на крачка от титлата в Абу Даби

от в 12:38 на 12.01.2021

Световната номер 10 Арина Сабаленка бе безмилостна в двубоя си срещу Мария Сакари и само за 57 минути се наложи с 6:3 6:2 в полуфинали на WTA 500 надпреварата в Абу Даби. Това беше и 14-тата й поредна победа.

Сакари също се намираше в добра серия - тя бе изиграла 10 мача, без да допусне нито една загуба, като вчера записа и най-голямата си победа до сега, отстранявайки световната номер четири София Кенин, след като изоставаше с 2:6 2:2.

Днес обаче нямаше шанс за завръщане на гъркинята, тъй като Сабаленка доминираше от началото до края. Тя започна перфектно, спечелвайки 12 от първите 13 точки в мача и на почивката водеше с 3:0 само след шест минути игра. Арина задържа нивото си до последната точка в частта и по този начин бе само на сет от финала.

Втората част започна с три поредни задържания на сервис и Сакари се озова напред с 2-1, но Сабаленка се вдигна равнището още веднъж, спечелвайки пет поредни гейма, за да си подшечата успеха.

Сабаленка записа 14-та поредна победа и е на крачка от титлата в Абу Даби Диана Андреева