Сакари надви Андрееску в мача на кръга и е последната 1/4-финалистка на US Open

от в 08:48 на 07.09.2021
Диана Андреева

В един наистина налудничав мач Бианка Андрееску - шампионката на US Open 2019, отстъпи на Мария Сакари. Срещата между двете състезателки продължи внушителните три часа и 30 минути, като в крайна сметка гъркинята се поздрави с успех - 6:7(2) 7:6(6) 6:3. По този начин Андрееску няма да защити трофея си от преди два сезона, а тази загуба ще коства много на Бианка, тъй като тя ще отстъпи длс 13 позиции в световната ранглиста и от понеделник ще заема 13-ото място.

Не за първи път сблъсък между тези две състезателки е толкова оспорван. На Мастърса в Маями те се изправиха една срещу друга в спор за място на заключителния етап от турнира, като този път Андрееску бе победителка - 7:6(7) 3:6 7:6(4). Тенис на най-високо ниво бе завладял Артър Аш Стейдиъм тази вечер, а след невероятния си успех, Сакари си осигури двубой с финалистката на Уимбълдън 2021 - Каролина Плишкова.

Андрееску доминираше още от началните минути на първия сет. Бианка поведе уверено с 4:1, ала последваха трудни минути за нея и така се стигна до решителен дълъг гейм. В тайбрека интригата отсъстваше. Благодарение на мощните си отигрвания, перфектно пласирани по игрището, Андрееску задавше темпото през цялото време и без нито капка колебание затвори частта в своя полза.

Последва един наистина оспорван втори сет. Равностойни минути, изпълнени с продължителни размени от дъното на корта, бяха причината паритетата в геймовете да бе запазен до самия край. Този път тайбрекът бе далеч по-интересен. Сакари се възползва от подкрепата на публиката и изпълни няколко впечатляващи отигравания, с които принуди дори самата Андрееску да й ръкопляска. Така гъркинята поведе уверено с 5:2, ала напрежението отново й донесе куп неприятности. Все пак на четвъртия сетбол Мария успя да спелели решителния дълъг гейм и така изравни в общия резултат.

След маратонски гейм още в самото начало Андрееску поведе с пробив, но авансът й бе мигновено заличен от излъчващата увереност Сакари. Гъркинята бе видимо по-енергичната състезателка на корта, а това й даваше сериозна преднина. Световната номер 18 изцяло задавше темпото на игра, което в крайна сметка се оказа достатъчно и тя зарадва своите почитатели, спечелвайки сета с 6:3. Така Мария взе реванш от загубата в Маями и изравни баланса в преките двубои помежду им - 1:1.

Сакари надви Андрееску в мача на кръга и е последната 1/4-финалистка на US Open Диана Андреева