Сакари продължава без загубен сет в Индиън Уелс и ще спори за място на финала

от в 21:41 на 17.03.2022
Диана Андреева

Мария Сакари надделя над Елена Рибакина в един оспорван мач, сложил начало на програмата за деня в Индиън Уелс. Гъркинята успя да запази хладнокръвие в решаващите моменти и след 7:5 6:4 си гарантира място сред най-добрите четири на BNP Paribas Open 2022, където очаква победителката между Паула Бадоса и Вероника Кудерметова.

В началните минути станахме свидетели на отлични качества в защита на Рибакина и Сакари просто не можеше да намери начин, по който да реализира завършващ удар. Световната номер 20 контрираше умело мощните изпълнения на съперничката си, а това я отведе до преднина от 4:1 гейма. Доминацията на казахстанката обаче не продължи до самия край, защото тя загуби началния интензитет в тениса си и позволи на фаворитката да сътвори пълен обрат, за да се приближи на сет от успеха.

Казахстанката повиши равнището си в начало на втората част, като имаше общо четири възможности да излезе отново напред в резултата с пробив, ала Сакари този път не се пропука и запази паритета в резултата. Световната номер шест на свой ред измъкна противноковото подаване и въпреки последвалите оспорвани минути, Сакари не загуби концентрация нито за мен и след като надделя с 6:4 си гарантира място сред последните четири в Индиън Уелс.

Сакари продължава без загубен сет в Индиън Уелс и ще спори за място на финала Диана Андреева
wta | вероника кудерметова | елена рибакина | индиън уелс | мария сакари | Обзори | паула бадоса | тенис турнир в индиън уелс