Сензацията Алтмайер шокира Беретини и продължава да пише история на Ролан Гарос

от в 14:09 на 03.10.2020

Германската сензация от квалификациите на "Ролан Гарос" Даниел Алтмайер поднесе още една изненада в турнира, след като победи осмата ракета в световната ранглиста Матео Беретини след 6:2, 7:6(5), 6:4.

По този начин той се класира за 1/8-финалите на турнира и там ще срещне Пабло Кареньо Буста или Роберто Баутиста-Агут.

Преди мача 22-годишният тенисист бе определян за аутсайдер срещу италианеца, но показа много сърцата игра.

Алтмайер започна много силно в първия сет и след пробиви във втория и осмия гейм по категоричен начин спечели частта, като се справяше доста добре и при своите подавания, и ги спечели всичките.

Във втория сет Беретини проби още в първия гейм, но в десетия гейм германецът върна пробива и изравни на 5:5. В крайна сметка се стигна до тайбрек в който след 7:5 точки в своя полза младокът удвои аванса си в сетовете.

Третата част пък се реши след един единствен пробив в петия гейм, в полза на Алтмайер. След това той бе безгрешен на свой сервис и не допусна да загуби аванса си, като в крайна сметка спечели и самия мач.

Сензацията Алтмайер шокира Беретини и продължава да пише история на Ролан Гарос Калоян Пламенов