Серина, Мугуруса, Азаренка и Цибулкова започнаха с победи

от в 07:54 на 14.05.2019
Серина Уилиямс се завърна победоносно и след категорична победа над Ребека Петерсън си осигури мач със сестра си във втори кръг на надпреварата в Рим. Американката победи след 6:4 6:2 за 1 час и 15 минути игра.

През първата част тя изоставаше с 3:1, след като беше изпуснала три възможности за брейк, но в крайна сметка, взимайки 5 от следващите 6 гейма си извоюва открияащия сет. През втория ситуацията на корта не се промени и, макар и минимално, Серина диктуваше в игрови план, а по този начин в крайна сметка, след 6:2 затвори срещата.

Виктория Азаренка също започна безпроблемно надпреварата, побеждавайки категорично с 6:2 6:1 китайката Шуай Женг и записвайки първа победа в италианската столица.

Доминика Цибулкова също започна добре своето участие на турнира в Рим. Словенката загуби едва 5 гейма и след 6:2 6:3 надделя над Александра Сансович.

С тази си победа Доминика се добра до мач съа световната номер 1 - Наоми Осака, който може да се окаже решаващ в спора за първата позиция в женската ранглиста.

Гарбиние Мугуруса надделя в оспорван сблъсък със Сайсай Женг след 3:6 4:6. Първата част се реши от късен пробив, докато във втората  Гарбиние взе десетото си подаване, а това беше и едва първото такова, което някоя от двете съумя да задържи в сета, а по този начи и затвори срещата.